Määrimine raseduse alguses.. 08.05.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen esimest korda rase ja ei tea mida teha.
Nimelt algas eile kerge helepruun voolus ja täna tuli isegi üks imeväike punane veretükk.(Tegelikult oli ka enne rasedust pidevaid määrimisi - olen käinud ka varem günekoloogi juures ja pole vigu leitud) Kõht tuikab kahtlaselt. Kuna menstruatsioon on ebaregulaarne siis pole ma sugugi kindel et mul praegu 9 nädalat on (seda näitab äpp). Arsti juurde sain esimeseks korraks aja 13 mai. Siiani ei ole ka ühtegi raseduse tunnust. Kas peaksin muretsema või oma arstiaja ilusti ära kannatama?
Aitäh (:

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Kõigil, kes on esmakordselt rasedad, on palju uusi tundeid ja palju küsimusi. Määrimist esineb sageli, eriti neil, kellel on emaka kaelal limaskesta marrastus. Sagedamini on määrimist peale vahekorda. Enamasti määrimime möödub, välistatud peavad olema põletikud ehk sugulisel teel levivad infektsioonid STLI.
Muretsemiseks eriti põhjust ei ole, midagi erilist ei saaks teha, 13.05 ongi varsti ja väga kiire aeg arstile.
Tarvitage vitamiine rasedatele, võiksite hoiduda kaebuste korral vahekordadest.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee