Vahe peale keisrit 28.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Eelmise aasta detsembris oli mul 26-dal nädalal korporaalne keisrilõige. Anamneesis on üks sünnitus 9 aastat tagasi ja peetumine 16-dal nädalal 1,5 aastat tagasi. Soovitus oli aasta aega vahet pidada enne uut rasestumist. Sooviks teada, kas aasta on piisav aeg organismi taastumiseks või oleks soovitav pidada pikem paus enne järgmist rasedust?
Parimate soovidega,
Anneli

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Aasta on piisav aeg. Vanasti olid õmblusmaterjalid teised, siis ka paluti kauem vahet pidada. Kui teil oli korporaalne lõige, sisi kindlasti tuleb teil plaaniline keiser. Tervitades dr.Ü,Kadastik