Armiga emakas, katkenud rasedus ja uue raseduse planeerimine 03.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul oli 10 kuud tagasi erakorraline keisrilõige. Ootamatult jäin 8 kuud peale keisrit rasedaks, kuid see rasedus katkes 6 nädalal. Viimase raseduse kinnitamisel arst ütles, et emakaarm on 3,2mm ja paranenud.
Millal võiksin hakata planeerima järgmist rasedust? Olen ka veidi mures vanusega kaasneva riskiga, seega ei tahaks väga edasi lükata. St millal oleks esimene võimalus raseduse planeerimiseks? Mida saaksin teha, et järgmise raseduse katkemise oht oleks madalam?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Alla 12. nädala katkeb sageli rasedusi, mille põhjused jäävad teadmata. Sagedamaini on tegemist geenimuutustega ja kromosoomide muutustega, mille põhjustajad võivad olla viirusinfektsioonid. Seetõttu on soovitav rasestuda suveperioodil, kui viirushaigusi vähem.
Teiega nõus, vanuseriskid suurenevad iga päevaga. Kui imetate, siis võiks rinnaga toitmise lõpetada ja planeerida uut rasedust. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7