rasedus ja uriiniproov 14.05.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!

Olen 26 nädalat rase ja juba paar kuud on mu uriiniproov korrast ära .Arst ei soovita midagi muud ette võtta kui süüa vitamiine ja korralikult süüa,kas see tõesti aitab? ma tarvitan vitamiine ja söön korralikult,aga ka eilne uriiniproov oli jälle korrast ära.Erotrotsüüte (vabandan kui valesti kirjutasin) on liiga palju ja veel mingi näitaja mis näitab maksa tegevust on korrast ära.Kas rasedusega on see siis normaalne?Miks ei pea arst vajalikuks teha mingeid lisauuringuid? Kas see võib mõjutada mu lapse tervist,sünnituskäiku ja minu enda tervist ?Olen väga mures....

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui on erütrotsüüte uriinis , siis peaks täpsustama ega ole tegemist põletikuga põies või neerudes. Samas põletiku korral on kaebused selles osas(palavik, valud). Kui uriini külv mikroobidele on korras ja kaebusi ei ole ,siis mõningatel juhtudel võib esineda raseduse ajal vähesel hulgal ER ja sellest ei ole midagi. Tõenäolislt on teil ka ketokehad uriinis, mis võib esineda näiteks kõrgenenud veresuhkru korral. Kui see on korras, siis need mutused mööduvad peale rasedust. Kindlasti peaksite kontrollima uriini peale sünnitust, vajadusel pöörduge uroloogile. Dr Kadastik