Rasedus 22 nädalat. Uriiniproov. 26.04.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin kohustusliku uriiniproovi ning näitab, et kõik ei ole päris korras. Leukotaüüdid 11-30; Lameepiteeli rakud palju (>10); Bakterid palju ja valk uriinis on 0.18 g/L (<=0.15) Kõik muu on korras. Palun öelge, kas see on lapaele väga ohtlik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Nagu teate, on uriini analüüs raseduse ajal üks olulisemaid. Küll aga on vahel hommikuse keskjoa uriini kogumisega probleeme: uriini analüüsi sisse ei tohiks sattuda rasedatel suurenenud tupevoolus.
Olulised on ka kaasnevad kaebused. Ämmaemandal ja arstil on võimalik määrata täpsustav analüüs, uriini külv bakteritele.
Kuigi analüüs on korrast ära, ei ole üksik analüüs väga määrav. Kui täita kõiki uriini õige kogumise nõudeid, siis tuleb kindlasti veel korduvalt uriini analüüse. Siis tehakse ka vastavad otsused.
Valk uriinis võib viidata preeklampsia ohule. Preeklampsia on ohtlik nii rasedale kui ka lootele. Välistada tuleb tupevooluse sattumine uriini.
Ämmaemand ja arst teevad otsused ka vajaliku ravi ja lisauuringute suhtes. Küsige rasedust jälgivalt ämmaemandalt lisateavet.
Lisaks on oluline on teie kehakaal, vererõhk, kaaluiive raseduse ajal jpm.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7