Basaalil pikk ov. aeg 08.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen enda teada terve, tsükkel korrapärane. Rasestumise eesmärgil olen 4 kuud mõõtnud basaali (hommikuti ühel ajal, pärakust). 12.tsüklipäeval temp. langeb 36,4-5 vahele ja jääb sinna ühtlaselt püsima 3-4 päevaks. Alles 15-16.päeval tõuseb kõver üles ja püsib kuni menseseni üle 37. Tsükkel on 27-30 päeva. Nii toimub juba mitu kuud järjest. Kas selline "3-päevane" ovulats. on ikka normaalne? Kui ei, siis milline probleem võib siin peidus olla, nt liiga kõrge prolaktiini tase vms? Ja millal oleks sel juhul parem "tegutseda", kas temp. langemise esimesel või viimasel päeval?
Suured tänud Teile ette!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Alati ei ole võimalik määrata basaaltemperatuuri määrates ovulatsiooni aega. Teil oleks õigem määrata uriinist LH voogu (apteegist saab käsimüügist osta ovulatsioonitesti), sellega saate määrata ovulatsiooni aja täpsemalt. On võimalik, et Teie basaaltemperatuur tõuseb alles siis kui kollaskeha on moodustunud ja maksimaalselt aktiivne (3-5 päeval pärast ovulatsiooni). Sellisel juhul oleks õigem aeg olla vahekorras temperatuuri languse alguses. Soovitan osta apteegist ovulatsioonitestid ja määrata (kas või ühe kuu jooksul)oma ovulatsiooni aeg kui soovite, siis paralleelselt basaaltemperatuuri mõõtmisega.
Edu Teile soovides Aire Sekavin