32 rasedusnädal 10.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Just sai täin 32 nädalat ja juba mitu päeva tunnen iga päev kasvõi korra menstruatsioonitaolisi valusid ja pakitsust mis sageli alab alakõhust aga koondub siis selga nimme ristluu piirkonda. Valu võib kesta ka tunni või rohkem ja siiani on õnneks üle läinud. Emaka toonust just asjaga ei kaasne see käib nagu õhtuti eraldi aga tean, et see on ka normaalne praegu. Aga mis valudega siis on tegemist. Kas emakas harjutab aga kas selliseks harjutamiseks mitte liiga vara ei ole? Ei tahaks küll enneaegselt sünnitama minna.
hetkel on peal ka seeneravi klotrimasooliga ja tundub et ei mõju see ravi pigem ärritab sest kipitus on tekkinud mida ennem seene avastamist ei olnud. Emakakaela bak külv seent ei näidanud aga voolus oli suurenenud ja vesisem mille peale amnioc. test oli neg. ja öeldi et seen ja kirjutati ravi mida läbin juba 2 korda kuu aja jooksul aga tupp ikka punetav ja tundlik. Kas see seen võib anda ka selliseid mens. valusid või seene ravi???

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Soovitused:
-muretsege rasedate pandaaž
-paluge arstil ordineerida erineva koostisega tupeseene ravimeid, mitte ordineerida pidevalt sama
-kasutage intiimpesuks apteegi intiimpesugeeli Dercome Femme
-abi võiks olla ka maitsestama jogurtist
-enneagsuse riski korral säilitage rasedate režiimi, hoiduge suguelust, füüsilisest ja vaimsest ülepingest
-külastage regulaarselt arsti
-pidage vastu 37-38 nädalani, mis on lapse kopsudele tähtis