Hirm raseduse ajal. Kes on lapse isa? 06.02.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen 12+3 (uh järgi) nädalat rase. 05.11 oli menses.(tsükkel ebareg. Pikenevad mõned päevad)
10.nov käisin ühel majapeol, kus tarbisin palju alkoholi ja mul närib hinge just see, et kas ma olin seal ühe noormehega vahekorras või mitte. Mina ei mäleta, et me oleks olnud. Olen üritada meenutada mingitki faktikest, aga mitte midagi. Noormees ise ka väidab, et me polnud vahekorras, kuigi mul ikka midagi närib. Ärkasin küll hommikul tema kaisus, kuid riided olid seljas ja mingit märki vahekorrast ka nagu polnud. Samalajal olin ma veel suhtes ka teise mehega. Oma suhtes kaaslasega tahtsime ammu last saada, alguses see ei õnnestunud, kuid siis hakkasin pidama ovulatsiooni kalendrit (oli mingi äpp) ja olime vahekorras kalendri järgi ja just eriti nendel viljakatel päevadel.Vahekorrad olid meil 3.11,4.11,12.11, 14.11, 17.11, 18.11, 24.11, 25.11,26.11,28.11 ja 30.11Kahjuks täpset ov päeva ei mäleta.Kas ma olen ikkagi oma mehest rase või ikkagi juhtus sel saatuslikul ööl midagi mul teise noormehega? Mees tahab ise dna testi teha, sest tal väike hirm on. Ja minul samuti. Sest nii väga tahaks oma praeguse mehega last saada. Olen tänu sellele väga pinges.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Teie mure on mõistetav, kuid olukord on vaimselt keerukas ja on sotsiaalset laadi. Saadan lingi, saate ise edasi uurida:
Raseduse ajal saab isadust tuvastada looteveeuuringuga või koorioni biopsiaga. Koorioni biopsiat tehakse mitmes Erakliinikus ning see protseduur tähendab ultraheli all süstlanõelaga läbi kõhu eesseina koorioni proovi võtmist. Proovi võtmiseks on sobivaim aeg 10.-11. rasedusnädal. Protseduuri keerukase tõttu on ligikaudu 1-4 protsendiline oht raseduse iseeneslikuks katkemiseks. Dr Ehrenbergi sõnul tehakse seda analüüsi üliharva - paarkümmend korda aastas. Lootevee uuringu tegemiseks on sobivaim proovi võtmise aeg 15.-16. rasedusnädal. Lootevett võetakse ultraheli all süstlanõelaga läbi kõhu eesseina. Protseduur on ohutum kui koorioni biopsia, kuid raseduse katkemise oht on siiski tavapärasest poole kuni ühe protsendi võrra suurem. Aastas tehakse seda protseduuri umbkaudu tuhandel korral.
Lootematerjali võtmise protseduure tehakse Tartus: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikus, Erakliinikus Elite. Tallinnas: Nova Vita Kliinikus

Vastavalt raseduse katkestamise seadusele saab Eestis katkestada omal soovil kuni 11+6 ja arstide konsiiliumi otsusega kuni 21+6.
Naistearstidena soovitame sünnitada, konsulteerida psühholoogiga, et õppida toimetulekut, olla rõõmus ja õnnelik raseduse üle.

Galina Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee