akne raseduse ajal 24.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18 nädalat rase. Kõik on muidu ilus aga minu näonahk on kohutav (turja- pealne ja rinnaesine ka). Nii kui rasedaks jäin hakkasid tulema punnid. Nahk on krobeline ja vistrikke täis - hullem kui puberteedieas noorukil. Kas see on ikka normaalne? Kas mõnel naisterahval on ka midagi taolist raseduse ajal ilmnenud?
Minu arst kirjutas mulle ravimi Dalacin T, mida tuleb punnidele määrida. Natuke on vist aidanud ka. Aga minu kõige suurem mure seisneb selles, kas seda ikka tohib kasutada, kuna infolehele oli märgitud raseduse ja imetamise ajal pole soovitav. Olen kasutanud seda umbes 5 nädalat. Kas pean muretsema selle üle, et olen oma lapsele midagi halba teinud?
Ette tänades tulevane emme.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil on näonahaga probleem, pöörduge nahaarsti poole. Raseduse ajal võib näonaha rasusus muutuda. Ka professionaalsetest kosmeetilistest protseduuridest võib olla abi. Dalacini lokaalselt kasutades Te oma loodet ei kahjusta.
Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

doxycyclinum, vanus ja rasedus

Tere! Nahaarst määras akne raviks doxycyclinum 100mg tbl 1xpäevas ning Differin geeli. Olen neid kasutanud 1 kuu. Viimane menstruatsioon oli 22.juunil, tsükkel on väga harva üle 26päeva, st oleks pidanud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et viimane menstruatsioon algas 22.06.2007. Teil on õigus, 28.07.2007 tehke kindlasti rasedustest hommikusest uriinist, kui menstruatsioon ei ole alanud. Aga ...

Loe edasi

imetamine ja halb näonahk!

mul on 5 kuune poeg, keda toidan rinnapiimaga! peale sünnitust läks aga mu näonahk kohutavalt käest ära! tekkisid punnid ja nahk muutus tundlikuks! olen proovinud paljusid kosmeetilisi vahendeid, aga nendest ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Soovitan pöörduda nahaarsti poole. Minipillide kasutamise ajal võib mõnikord suureneda akne lööve. Kui Teil pillide kasutamise ajal on näonaha seisund tunduvalt halvenenud, võiksite pillide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: