Rasedus ja pillid samal ajal (akne) 17.12.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kasutanud beebipille akne vastu. Nüüd olen aga rase ja akne on meeletu. Kas raseduse ajal tohib pille võtta, et aknet vältida? Kas see võib loodet kahjustada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Akne diagnoosimine ja ravi määramine kuulub nahaarstide-dermatoloogide pädevusse. Mõnedel antibeebipillidel on positiivne kõrvaltoime ja akne leevendub.
Kindlasti EI TOHI tarvitada antibeebipille raseduse ajal! Need on ju hormoonravimid soovimatu raseduse vastu!
Pöörduge professionaalse dermatoloogi poole, soovitan dr Pille Konno. Rõhutage, et olete rase.
Rasedana, ka muidu, ei tohiks ise end ravida. Seetõttu ongi paljud ravimid vaid arsti retseptiga lubatud.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7