Liigsöömine 16.12.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen 17 a neiu, kelle mõtted keerlevad pidevalt toidu ümber ja mingi hunniku toidu ära söömine ei valmista mulle mingit probleemi, küll aga hilisem enesetunne ja süüdistamine, vahel isegi näppude kurku toppimine. Kaalun 80 kg ja olen 181cm pikk, nii et kaaluga on mul samuti probleeme ja oma välimusega rahulolematus viibki nende nõrkushoogudeni. Tegelen aktiivselt spordiga, kuid ometi pole sellest suurt kasu. Olen jõudnud arusaamisele, et peaksin oma probleemiga kellegi poole pöörduma, kuna enesel käib see üle jõu ja mõjub närvidele, peale selle mõjutab ka isiklikku elu ning suhteid teiste inimestega. Kuhu peaksin pöörduma, et sellest kasu ka oleks. Suvel käisn 2 korda Tallinna Psühhiaatriahaiglas, kuhu mind sügisel tagasi kutsuti, kui probleem ikka alles on- kasu ei mingisugust. Teoorias olen ise ka tark. Kas on veel kohti, kuhu pöörduda ja kas seal on psühhiaatri juures käimine tasuline. Tahan sellest probleemist lõplikult vabaneda ja rahulikult elada.

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Ülemäärane söömine ja oksendamine toidust vabanemiseks e. buliimia on väga tõsine häire. Nagu Sa isegi oled kogenud, mõjub see laastavalt nii kehale kui psüühikale. Soovitav oleks regulaarne ravi. Paarist visiididt kindlasti ei piisa. Tallinnas võib pöörduda dr. Merike Alase poole, kellel on eravastuvõtt rahvusraamatukogu ruumides. Juhtivaid söömishäirete spetsialiste eestis on dr. Anu Järv, kes töötab Tartus Ülikooli Psühhiaatriakliinikus ja Psühholoogilise Nõustamise Keskuses SENSUS.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Impulsiivne käitumine

Asi sai alguse paar aastat tagasi, kui mind tabas tööstess.
Mure lahendamiseks sain AD ja vahetasin töökohta!
Aga tähelepanuta siis jäi üks stressikäitumine, mis mu elu nüüdseks põrguks on ...

Tõnu Ots

Vastas dr Tõnu Ots

Psühholoogi abi võimalused piirduvad siin vaid soovitusega hakata väga tõsiselt tegelema oma tahtejõu kasvatamisega. Stressis inimene võtab alateadvuse õhutusel appi midagi sellist, mille mõnuefekti ta ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: