Maksahaigus ning kanep. 16.08.19 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Nädal tagasi sain teada, et mul oli soole- ning maksapõletik ning maks on küllaltki kahjustada saanud rakkude hävimise näol. See tulenes arvatavasti pikast alkoholi ning sünteetiliste narkootikumide kuritarvitamisest. Arsti sõnul narkootikume edasi tarbides elu eriti pikk ei oleks, ning alkoholiga peab pika pausi pidama. Internetis pikalt uurimistöid lugedes sain teada, et kanep näiteks maksa ei kahjusta. Kas see on tõsi, ning võin muretult kuus korra-paar mõne kanepisuitsu suitsetada? Teadlaste sõnul pidi see isegi surnuid rakke eemaldama ning maksale pigem kasuks olema.

Arst vastas:

Triinu Stanford

dr Triinu Stanford

Tervisepsühholoog

Confido tervisekeskus

Tere, soovitan selle küsimusega pöörduda arsti poole, kes oskab paremini aidata seoses selle probleemiga.