kolimine välismaale, kuidas käituda lapsega? 08.08.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

minu laps (tütar) saab sügisel 4. aastaseks ja käib lasteaias juba umbes kaks aastat. Lapse isast oleme lahus, elame eraldi. Laps on rohkem minu juures. Isa tegeleb lapsega palju ja toetab. Nüüd on minul plaanis kolida välisriiki ja hakata koos elama mehega, kes ei ole eestlane. Välisriik asub lennukiga sõites 3-4 tunni kaugusel. Loomulikult tahaksin last kaasa võtta. Lapse isaga oleme seda teemat juba arutanud, tema plaan on, et laps hakkab käima siin Eestis ja elama seal välisriigis ( a la 2 kuud seal, 2 kuud siin). Mina leian, et sel juhul laps ei tea siis, kus on tema kodu ja satub segadusse. Isa plaan on, et lasteaia koht jääks alles, kuna isa käib samuti tööl (vahetustega, mõnikord on mitmeid päevi eemal) Mina kavatsen tööl hakata käima iga päev 8-17-ni, nagu siiamaani olen käinud (välisriigis siis).

Äkki oskate öelda, milline oleks sellisel juhul lapsele tegelikult kõige parem variant. Kuidas jaotada aeg, mil laps viibib isaga? Kuidas oleks lapsele kõige parem? Äkki peaksin pöörduma lastepsühholoogi poole ja temaga seda silmast silma arutama?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Psühholoogi vastuvõtule on mõistlik minna, saate koos pikemalt mõelda kõikidele plussidele ja miinustele ja tema saab Teile pikemalt lapse arenguga seonduvast rääkida.
Tore, kui mõlemad vanemad on huvitatud lapse kasvatamisest. Lõpliku otsuse, kuidas paremini olukorda lahendada, peate tegema Teie koos lapse isaga. Selleks peate mõlemad koguma enda jaoks infot ja kaaluma mitmeid variante, lähtudes sellest, mis lapsele on kõige sobivam.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

laps võõral maal

Olen sõitmas välismaale ja võimaluse korral soovin seal ka tööd teha. Võtan kaasa oma poja, kes on 2,3 aastat vana. Siit minu küsimus. Kuidas laps kohaneb võõras keskkonnas? Paneksin ta kohalikku lasteaeda, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Selles vanuses lapsel suuri kohanemise raskusi keele pärast vaevalt on, sest kehakeel on olemas nende jaoks. Kohanemine võib ikka võtta aega, aga kuna iseloomustate teda hakkaja ja uudishimulikuna, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi