Mees 11.12.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!Kirjutan teile probleemiga, et ma ei oska käituda.Olen 20ne aastane.Mehega olen suhtes olnud umbes 7 kuud.Suhte algus oli täiuslik,nagu iga teinegi.Nüüdseks oleme muutunud veidi närviliseks. Täna ajas mind vihale see, et lubatud jõulukindkide ostmine jäi jällegi homsesse, nagu viimsed kümned lubatud korrad.Oleme hakanud nääklema nagunii ja need lõpevad üksteise süüdistamisega. Ma armastan teda,tõesti,kogu südamest.Pole iial nii tundnud ja ei tahagi kellegi teisega tunda kuid millegi pärast ma kardan,mitte seepärast,et ta mind jätaks.Ma ei usu seda kuid lihtsalt.Ma tõesti ei soovi neid pingeid.Vahel nutan, et kõigest sellest vabaneda, tõesti aitab.Mul on tunne, et ta ei saa minust aru ja seda üpris tihti. Isegi siis kui olen talle seletanud mida ma tunnen, ei saa ta aru.Pigem teeb see kahju,sest siis toob ta argumente mind panevad mind eriti halvasti tundma..ma ei teagi kas peaksin,kuid siis tundub kohe kindlasti,et peaksin.
Ta on kinnine inimene.Purju peaga on ta mõistlik ja hea.Vahel mõtlen,et ta võiks tihedamini purjus olla.
Meil on ka üpris suur vanuse vahe-10 aastat.See ei ole meiele siiani probleemiks saanud,kuid tema sõpradega ma võib-olla nii aktiivselt ei suhtleks,kardan märkuseid,ükskõik milliseid.
Mille pärast on mul veel vastik on see,et mina õpin.Aimatav,et ma tööd ei tee.Vahel tunnen,et oleksin talle nagu võlgu..ma ei tea mille eest.
Ühekorra kui olime baaris ja ööbisime võõras linnas,ütlesin,et läheme koju.Ta vastas seepeale,et on kuhu minna või?Loomulikult on ta tuntud oma sarkastiliste märkuste poolest ja ma tean,et need,mis ta mulle teeb on naljad..kuid see oli julm nali.Ma ei oska öelda isegi ki hinge see mulle läks.Just seetõttu,et tegelikult polegi mul kuhugi minna..sest korter kus me elame on ju tema oma.Ta väga soovib,et peaksin seda ühiseks,kinnitan et peangi..kuid ainult noogutades,ma pole võimeline talle silmasisse valetama,et tegelikult ma seda selleks ei pea.
Ma tõesti ei tea miks ma üldse vingun.Mul on imeilus "kodu",kass, väga hea elu..väga hea.
Ma ole asja inimene.Kõik mis ma tahaks oleks see,et ma tunneks kuidas ta mind armastab(ma tean,et ta teeb seda),ma ei saa öelda,et ma seda alati ei tunne.
Tahaks talle olla meelejärgi kuid ka see on keeruline,sest alati ei saa temast aru.Ta ei räägi oma probleemidest,pigem sätib neid märkustesse.
Ma katsun olla kõik,hoolitsen kodu eest,pesen,triigin.Olgu süüa ma ei tee,õnneks meeldib see talle.Ma ei tee neid töid ka ainult tema pärast.Olen ise pedant.
Ma ei jõua temaga vaielda teemadel,mis ei oma üldse tähelepanu.Saan aru,et täiuslikku suhet pole olemas kuid tunnen tihti,et mul on masendus, stress.Minna ka kuhugi pole.
Kõik mida ma tahan oleks see,et ta veidikenegi aru saaks mida ma tunnen ja teaks et süüdistamine ei vii meid kuhugi.
Me abiellume suvel..kuid sisimas ma arvan,et äkki ma ei jätnud talle lihtsalt valikut,mõtlen,et ütlesin talle tihti et tahan olla ta naine.Äkki ta palus mind lihtsalt kohusetundest?
Mida saan oma suhte jaoks ära teha, et ma teda ei kaotaks?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Koos elamine nõuab kohanemist, mis võtab aega. Rääkige oma ootustest teine- teisele. Kui Te ootate mehelt teatud käitumist, kuid talle midagi ei räägi, siis ta ei oska Teie ootustele vastavalt käituda. Õnnitlen- mees palus Teid endale naiseks! See tähendab, et sobite talle sellisena, nagu olete. Suhe saab olema hea, kui te usaldate teineteist ja püüate probleeme alati lahendada. Rääkige oma tunnetest, näidake oma hoolimist ja püüdke hoiduda kritiseerimisest.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Mehe armukadedus


Mul on selline mure, mees tahab mind igasugu nippe kasutades koguaeg armukadedaks teha, kleebib eksnaise pildi minu uksele, ei võta telefoni, ütleb, et läheb välismaale, tegelikult ei lähe. On ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui mees on öelnud, et armstab Teid, siis vöiks teda uskuda. Soovitan mehe sellise käitumise suhtes ükskõikseks jääda ja kui see ei õnnestu, pidada üks tõsine kõnelus temaga. Kindlasti tahab ...

Loe edasi

Mees kannab teise naise omadusi oma elukaaslasele.


Tere!

Olen 20 aastane naine ja mul oleks Teile selline küsimus, kui mees armastab teist naist, aga elab mingil põhjusel teisega, siis miks ta hakkab selle naise omadused, keda armastab ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Raske öelda ... Ehk püüdleb see mees täiusliku naise poole taotledes ühendada mõlema naise omadused ühes? ...

HK

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi