Jube hirm. 20.02.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

EELMINE VASTUS:
Tere!
Olete noorem, kui ma esimeses kirjas oletasin. Tundub, et veedate palju aega arvuti ja televiisori ees, millest soovitan pidada mõningane paus. Saate ise aru, et mõeldes oma hirmudele ja meenutades oma ebameeldivat kogemust, kutsutegi esile ebareaalsed mõtted ja halvad tunded. Selle asemel, et nende ebameeldivate kujutluspiltidega tegeleda, keelake endale need mõtted. Kui mõte jälle tekib, võtke kohe ette mingi tegevus, mis Teie mõtte mujale viib. Nii käituge iga kord. Kuidas sportlik tegevus Teile meeldib? Kui ei, siis värskes õhus tuleks palju viibida ja eriti enne uinumist. Enne uinumist lubage endale mõelda ainult meeldivatest mälestustest, või visualiseerida endale meeldiv ja õnnelik tulevik.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.Tere,

Ma ei suuda enam. Ma küll püüan koguaeg sellele mitte mõelda, kuid see on võimatu. Kui mul kõik korras ja meenub, et mul selline probleem, siis ma ei saa enam enda mõtteid sellelt ära. Ning ongi kõik rikutud. Oleks, et lihtsalt mõni päev tuju rikutud, oleks see täitsa talutav, aga kui selline hirm/ärevus koguaeg sees et minu elu on siin kohe kohe lõppenud, siis see on jube.Kuna ma olen ise iseloomult mõtisklev ja arutlev. See on nii raske koguaeg üritada sellele mitte mõelda. Täna küsisin endalt mitu korda, et kas see on ikka reaalsus või mis see on? Nüüd tuli see hoog vms iganes nüüd jälle peale. See on lihtsalt nii jube tunne et ma ei suudagi seda kirjeldada. Selline surmahirm peal koguaeg. Kuna mulle hetkel tundub et see kõik mis siin ümber on pole reaalsus. Ma kardan et ma võin midagi hullu teha või lähen hulluks.

Kui ma üritan enda mõtteid eemale viia sellest, siis juba sellega meenub mul see asi ja hakkabki pihta...

Neid asju on palju, millele mõeldes mul see pannika hakkab nt. ravimid, aju, invaliidsus, narkootikumid, talumatu/väärastunud/imeliku iseloomguga inimesed jne.

Vanematele olen öelnud ( kui see hoog peale tuleb) et mul paha olla. Siis nemad arvavad et see lihtsalt mingi tavaline tõbi või midagi. Kuidas ma saaksingi nendele seletada mis minuga toimub kui väliselt on kõik 101% korras.

Viimasel ajal ehmatan kergesti, vahest magades käib selline nõks jalast läbi, keset ööd ärakan paanikaga üles jne.

Ehk oskate soovitada Rakvere piires mõnda Psühholoogi sest ma ei suuda enam üksi? Ning kui palju maksab psühholoogi tund?

Trenni teen nädalas: 3xjõusaal + 1xsuusatamine või ujumine.

Võibolla olen ma enda eluga lihtsalt nii rahul, et ma kardan seda kaotada.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan teha koostööd psühholoogidega, kuid tasu suhtes jään vastuse võlgu. Tasu suhtes saate täpsed andmed neilt endilt. Mõned psühholoogid:
Rakveres - Marika Kongi-Rakvere Gümnaasium.
Inge Asi-polikliinik.
Pille Murrik-nõustamiskeskus, tel.42374.
Kundas - Lea Metsis-Kunda Gümnaasium.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Hirm

Tere!

Minu mureks on see, et vahetevahel mõtlen tahtmatult surmale ja siis tuleb jube tunne peale. Mõtlen (nagu ma eelnevalt ütlesin tahtmatult), et kui suren ei näe kedagi enam ja kõik on ...

Vastas dr Elen Kihl

Meie kultuuris on surmahirm väga suurel osal inimestest. Surmast eelistatakse mitte mõelda ja sellest mitte rääkida. Teatud perioodidel mõtleme me surmale rohkem. Enamasti siis, kui sureb keegi lähedastest, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi