mis teha? 10.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure, et kardan hirmsasti ämblike, kohe kohtavalt, satun hullu paanikasse, kui need minu lähedal on, just sellised suuremad "sõbrad"....
Vahel on isegi nii, et päeval kogetud negatiivsus nendega kandub õhtul unenägudesse ja siis on ööd täis õudust...
Millest selline hirm võib tulla ja kas see on kuidagi ravitav? Tänaseks olen juba seda hirmu põdenud pea nii kaua kui mäletan (olen 20aastane neiu), kuid samas ei meenu mulle see, et millest see kõik alguse on saanud...tean vaid et vahel häirivad mind ka muud suuremad putuklised ja muud kaheksajalgsed (isegi need vees elavad kaheksajalgsed)...

Tänan!
Kristel

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Kristel!
Soovitan Teil teha koostööd psühholoogi või psühhiaatriga. Kõigepealt aga võiksite uurida ämblike elu mõnest teatmeteosest, et saada nendega rohkem tuttavaks. Seejärel saate lihtsamini üle põhjendamatust hirmust ämblike suhtes.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.