enda hoidmine 06.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Minu probleemiks on see, et ma läksin peale kooli lõpetamist tööle ja töö tundus mulle elus esmatähtsana. Preguseks võin öelda, et andsin liiga suure panuse ja tervis kannatas tugevalt selle all.Kuidagi saan ikka veel hakkama.Ma ei saa aru, miks just minul puudub see enesekaitseinstinkt ja ka teisi ei võtnud ma kuulda.Mulle tundus, et olen just siis endaga rahul, kui olen teistest nö tublim.
Nüüd muidugi hoian ennast nagu silmatera.Käisin ka perefoorumil ja seal jäi kõlama ikkagi see, et kõige tähtsam on pere ja armastus.Samas mõned inimesed on kindlad selles, et nad jätavad pigem mõned tööd tegemata, vaidlevad ülemustega ja istuvad niisama, soovimata ennast pingutada.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Teie olete tubli inimene, kes teistele seda ka näidata on püüdnud. Teile peab ütlema, et piiri peab inimene ise tajuma, kuid parem veel, kui keegi märkab ja ütleb:"Teil on vaja puhata, töötate liiga suure koormusega". Küllap oli kiitust vähe ja seepärast pingutasite veel rohkem. Asutuse juht peaks olema see, kes märkab, kui töötaja endale tööga liiga teeb ja peaks oskama laisklejaid tööle panna. Kahjuks kõik juhid sellega tegeleda ei jõua, ega oskagi. Tore, et väärtustate peret, armastust ja hoolite ka endast.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

kõikehaarav enesehinnang

TereTere minu probleem on korralikult struktureerimata, kuid see ongi pigem üldine ja kõikehaarav. Annan pigem elava kirjelduse.

Ülevalolevaid kirju ...

Vastas dr Katri-Evelin Esop

Olukorra kirjeldusest selgub, et olete üldiselt rahulolematu kõigega, mis puudutab Teid ennast ning suhteid teiste inimestega. Kogu olukorra täpsustamiseks ning just Teile sobilike sekkumistehnikate valikuks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi