lapsega mure 31.10.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere mull on mure oma kuueaastase poja pärast.ta kujutab ette et on koer.ta haugub kui küsin et miks sa seda teed siis ütleb et ta on koer.ta lakub oma ja teiste käsi.keelasin selle ära aega võttis aga asja sai.nüüd olen tähele pannud et ta silitab teisi ei teinud sellest mingit numbrit algul aga nüüd juba muretsen kuna ta teeb seda kogu aeg ja kõigiga kes vähegi külas on ja rahulikult paigal istub, eriti mu elukaaslasega kui see palja ülakehaga on.olen temaga rääkind et nii ei ole ilus aga ei miskit aita.ta on nurgas ka old.
nii palju veel läksime lapse isaga 1.5 aastat tagasi lähku.poiss eriti isa ei näe aga ta tahaks küll.mida teha kas peaksin kuskilt tõsiselt abi otsima?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Selles vanuses laps mängib igasuguseid rollimänge ja selles pole midagi imelikku, kui ta koera mängib. Kui Teie kaaslasel ebamugav on, siis võib last keelata, kuid heatahtlikult. Soovitan kaaslast paluda, et ta lapse juuresolekul särgi selga paneks. Laps tahab tähelepanu ja ta tahab teie kaaslase ja ka Teiega koos mängida, teie juures olla.
Püüdke lapsega rohkem tegeleda, sellest on lapse arengule palju abi.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Mure lapse pärast

Tere!
Minu kohe 7 aastaseks saaval lapsel on probleeme lasteaias söömisega. Tundub, et ta on pinges ja hirmul ja seetõttu ei söö lasteaias midagi ning kurdab kõhuvalu. Kasvataja jutu järgi on katsudes ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Lapsega tuleks minna arsti juurde, et olla kindel tema tervises. Püüdke lapsega rahulikult rääkides uurida, mis teda häirib. Selles vanuses laps oskab öelda, mida ta kardab, mis talle ei meeldi. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: