depressioon 15.08.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas depressiooni tunnuseks voib olla tugev ja pidev sudame kloppimine ja pidev arritatud olek? Samas ka nahakipitus

Kui millegagi tegeledes laheb paremaks ja uksi jaades nagu sumptomid jalle tugevnevad.Vihastamise korral voi hirmu korral hakkab nagu pea natuke ringi kaima ja tuleb istuda. Siis laheb jalle ule. Samas on ka unehaired. Kuidas depresiooni ravitakse ja mida kujutavad endast depressiooni ravimid?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Kirjeldatud sümptomid võivad olla depressiooni tunnusteks, kuid täpsema diagnoosi panemiseks tuleks uurida ka teisi olemasolevaid probleeme (näiteks mõni ärevushäire). Alles seejärel saab määrata kohase ravi. Depressiooni ravis on parim kombinatsioon ravimid pluss psühhoteraapia, kus nii psühhiaater kui psühhoterapeut töötavad meeskonnana. Soovitan pöörduda perearsti või psühhiaatri poole.