paanikahäire 09.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere mina olen mures sellega,et rinnaall kolmnurgas hakkab mul vahel imelikult tukslema nagu närv tõmbleks,kaks aastat tagasi diagnoositi mul paanikahäire ja see algas siis samamoodi tavaliselt hakkab siis kui millegipärast erutun,see tekitab peavalu,hirmutunde,hingamisraskuse ja on selline tunne,et suda jätab lõõke vahele.Viimase nädala jooksul olen nende tuksetega päris hädas tavaliselt võtan xsanaksit kui ennast päris halvasti tunnen.Tahaksin teada millest see tukslemine on.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma arvan, et siin peaks pöörduma nii psühhiaatri kui psühhoterapeudi poole. Arvatavasti on selline häire tingitud mingitest pingetest. Paanikahäire ongi see, mis tekitab kehas igasuguseid arusaamatuid asju.

HK