kompromissidest abielus 30.05.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kuidas teha abielus olles kompromisse, kui mees ei taha neid eriti teha, kuid naisele on nii mõnigi asi ülioluline. Tekib tüli ja naine hakkab mehele selgitama, miks see või teine asi on talle raskesti vastuvõetav ja pingeid tekitav. Kui ka selle tagajärjel midagi ei muutu mehe suhtumises ja käitumises, mida siis teha? Kui naine ikka ja jälle räägib, selgitab mehele sedasama probleemi- teeb mees nagu kiuste kõike edasi, süüdistades naist tema isiksuse väänamises ja raamidesse panekus. Kuidas seda kõike seletada?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!

Suhetes kellegiga me ootame temalt teatud käitumist-need on meiepoolsed rolliootused.

Ka meie partneril on omad ootused meie rollile. Käitumine aga ei vasta tavaliselt nendele ootustele.Põhjusi on palju.Näiteks see, kuidas mina aru saan sellest ,millist käitumist minult oodatakse, kas ma olen sellega nõus ja kas ma üldse suudan nii käituda.

Muuta saad Sa ennast ja enda hoiakuid partnerisse.Kahjuks teisi muuta on keeruline, eriti veel kui nad seda ei soovi.

Kaaslasega tuleb rääkida oma ootustest ja soovidest.

Jõudu ja edu soovides,

Irene

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Armunud abikaasa

Mu abikaasa on armunud endast märgatavalt vanemasse naiskolleegi, kes on samuti abielus. Nüüd on ta nii armunud, et plaanib enesetappu, kui ei saa temaga koos elama hakata. Samas ei taha ta ka mulle haiget ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui Te olete sellega leppinud, et mees teise naise endale valinud on, siis saate teda sellega aidata, et toetate ja hoolitsete tema eest. Kuulate ära tema mured ja ei kritiseeri teda.
Jõudu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi