Nutt 07.10.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Hakkan kergesti ebameeldivas situatsioonis nutma ja ei suuda enam rääkida, miski nöörib kõri. See on väga alandav- tahaksin naeratades asja selgitada, argumenteerida, oma õigust nõuda, aga ei suuda. Teoorias olen üsna tugev, aga praktiliselt kehv. Mul on ka esinemishirm. Kuigi midagi karta pole, mõistus naeratab kindlameelselt, siis käed värisevad (harvem hääl). Kuidas sellest vabaneda, eriti nutmapuhkemisest?

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma arvan, et Teil ei ole siin midagi, mida üks hea psühhoteraapia ei saaks parandada. Sellised mured on üsna levinud. Esinemisärevus on tihti paljudel inimestel ja seda saab ravida näiteks kognitiiv-käitumusliku teraapia abil. Ka enesekindlust on võimalik niiviisi arendada. Kui Te tahete, mul on Tallinnas asuva terapeudi telefon. Tema nimi on Sirje Rass. Aga teistes linnades töötavaid psühholooge või psühhiaatreid, kes oleks selles teraapiavormis koolitust saanud ma ei tunne. Kirjutage mulle otse sel meiliaadressil, mis siin kuskil leidub, siis arutame, kelle juurde võiks minna.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

isiksuse analüüs

Tere!
Ma arvan,et Te puutute sellise probleemiga kokku nagu minul üsna tihti.Võib-olla ongi mulle tähtsam kellegagi rääkida.
Nii siis.Ma olen tavaline inimene ,suht noor veel(25a).Kuid tundub,et ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan leida endale psühholoog, kellega teha koostööd. Koos saate end rohkem avada ja saate endast tagasisidet. Kui soovite, võite minuga ühendust võtta, aitan meeleldi.
Jõudu ja edu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi