Mirastad 15mg 15.01.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutati välja Mirastad 15mg tabletid. Öeldi, et pean alustama poolest tabletist ja üle päev poole tableti võrra annust tõstma (0.5, 0.5, 1; 1; 1,5; 1,5; 2, 2; 2,5 jne) kuni ühel hommikul on raske ärgata ning siis võtma pool tabletti vähem ja jätkama ravimi võtmist. Pidi igal inimesel erinevalt mõjuma, mõnel piisab poolest tabletist, mõni võtab lausa 9 tabletti. Hetkel võtan juba 6,5 tabletti ja ikka pole olnud hommikul raske ärgata. Kas see on normaalne nii palju tablette võtta? Millal piir on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtke 15mg ja nädal, võtta õhtul. Kui tundub, et jääb väheks, siis 30 mg õhtul.
Hommikul ei pea uimane olema, eesmärk ikkagi rahu ja reipus, töö- ja õpitahe.
Rahustavad harjutused, elukorraldus.
Tableti toime-võimalused - 1/10,
9/10 on elukorralduse muutus, harjutused, uued väärtushinnangud.

Mis mure põhjused?
vt varasemad, leia endale sobilikud tervistavad harjutused.
Jüri O.-M. Ennet