Ärevushäired ja paanikahood 18.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on juba 10 kuud paanikahood. Olen käinud arsti vastuvõtul, kus mulle kirjutati 15mg Cipralex. Ravim võttis küll ärevushood ära, kui hiljuti toimus muutus. Tund peale ravimi võtmist hakkas süda kiiresti peksma, pea ringi käima ja enesetunne läks väga halvaks. Sai isegi ühel korral kiirabi kutsutud. Umbes paar tundi peale ravimi võtmist see tunne aga möödus ja ülejäänud päev oli enesetunne hea. Arstiga konsulteerides, soovitas ta Cipralexi kogust vähendada 10-le mgle. Nüüd peale ravimi võtmist enam enesetunne ei muutu, aga on tagasi tulnud paanikahood ja ka depressioon. Uuesti arstiga suheldes, ei osanud midagi muud soovitada, kui et võtke uuesti 15mg Cipralexi ja vaatame mis saab. Äkki oskate Teie midagi seletada või arvata olukorrast? Ette tänades, murelik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annusega "mängimine" e sobiva annuse leidmine on ka minul põhiprintsiibiks.
Põhiprintsiibiks on ka harjutused ja "uued prillid". Harjutusi on 5 rühma (sotsiaalsed e e. asjaolusid-eluseiku võtta mänguliselt: nagu näitemäng, nagu sportlik mäng, nagu lapsemäng, nagu rollimäng - vastavalt oludele; somaatilised e kehalised harjutused, vabastavad pingetest ja karastavad organismi tugevamaks; psüühilised e psühhoregulatsioon, hingelised e murest vabanemised-pihtimised; religioossed e Palve-Meditatsioon).
"Uued prillid" e uue hoiaku kujundamine.
Kasutada tuleb ka teisi ravivõimalusi, tabletikesest üksi ei piisa.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet