Uni ja Valdoxan. 11.09.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mulle soovitatakse hakata võtma Valdoxani, sest mul on pikka juba aastaid uneprobleemid ja ka kerge depressiooni kalduvus.
Küsimus nr.1: kas on hea võtta Valdoxani kui mul on atroofiline gastriit, st. et võib olla mõjub halvasti mao limaskestale.
Küsimus nr.5: Kasvõtta õhtul enne sööki, söögi ajal või peale sööki? Kui ruttu saabub toime?
Küsimus nr. 2: kui sellegipoolest uni on rahutu, või on see ravi algul, kas ja mida ma võin siis juurde võtta, et magada?
Küsimus nr. 3: arst ütles, et selle võib päeva pealt ära jätta, et pole mingeid kõrvaltoimeid. On see tõesti nii?
Kui ta peakski maksa peale hakkama, muidugi ma käin ja annan vereanalüüse ja olen kontrolli all, aga kas siis maks taastub kui see on juhtunud?
Tänan väga nõuaande eest! Enne ei julge tarvitama hakata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui tundlik magu ja gastriite, siis ravimeid tühja kõhu peale mitte võtta.
Korralik puhkus ja uni on vajalik vaimsete võimete raviks, häirete ennetamiseks ja kindlasti nende treenimisel-tugevdamisel jne, sest inimene magab tervelt kolmandiku oma elust. Järelikult - unetuse ravi ja ennetustöö ei saa piirduda ühe-kahe tableti võtmisega.
Vajalik on elurežiimi muutmine, vajalik on kehalise ja vaimse tegevuse korrigeerimine, vajalik on väärtushinnangute muutmine - mis on oluline ja sotsiaalset müra endale mitte lähedale laste.
Päevik.
Õhtune uneelne rituaal.
Minu Palve esimene samm.
Tegusad inimesed (Napoleon jt.) teevad ka päeval lühiaegseid ralax-pause. Päevased relaxid tulevad kõigile kasuks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet