Depressioon, järjest rohkem kartust tulevikule 25.08.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen madala enesehinnanguga pole usku tulevikule. 40 aastane mees, ei ole suutnud isesisvuda oma perekonda luua. Tunnen end aina enam elus läbikukkununa. Põen langetõbe aasaid, kaugõppes õppides olen jäänud kõigest kõrvale eemale. Teisi pean endast targemateks, tugevamateks, julgemateks, rohkem eluga kursis olevateks. Depressioonis, ma arvan, on nii üksindusest haigusest ja töötusest, määratud täielik töövõimetus.
Esitan endale kõrgeid nõudmisi, vigu tehes kaldun end kriitikaga koguaeg süüdistama ja et ei saa elus millegi edukat saavutatud. Mõnikord piisab ka pealtnäha tähtsusetust juhtumisest, mis mind pikaks ajaks painama ja piinama jääb. Telefon seisab kuid vait pole kellekagi mõtteid, kogemusi vahetada . Ei leia mingit lahendus edasilele elule. Olen pöördunud psühholoogi poole, ent viimati soovitati seal ainult rääkida võhivõõra inimesega või tehku ma ise langetõbe põdevate inimeste klubi. Kodu külas pole ühegi sama haigust põdeva inimesega sidet.Ei oska millestki rõõmu tunda ainult päevast päeva depressioonis, enesesüüdistus + kartus tulevikule, millal pole ühtegi tuttavat, sõpra, sugulast, töökaaslast. Ootan tuult olen laev, kes eksinud teel vale suund.......

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt ja loe raamatut Ennet Väljavalitu (2009) ja Ennet Psühhiaater (2021).
Oled ainulaadne, unikaalne, andekas omal alal, Väljavalitu. Loe ja veendu selles.
Päevik on vajalik - sinna kirja need positiivsed mõtted ja teod mis sind Väljavalitu rajal hoiavad.
Leia sealt sobilikud mõtted, mida omaks võtta, harjutused, mida igapäevaselt tegema hakata.
Tuhanded Esivanemate põlved on eluga hakkama saanud! Saad ka sina, Väljavalitu.
Enneti Palve esimest sammu saad juba täna tegema hakata.
Mina teen seda aastakümneid ja iga päev. Super.
Rõõmsameelset tegutsemist, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet