Eelkõige uni , siis depressioon , või vastupidi. 16.03.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Tavaline mees , tööline .Pole kunagi suitsetanud ja ka alkoholiga on kehvasti , peale viisakuse pitsi pidulikul olemisel , suht karsklane . Tablettidega sama seis , sisuliselt pole tarbinud ühtki , pole haigeid olnud. 2,5 aastat tagasi lagunes 35 aastat kestnud abielu , tuli kodu maja müük , siis veel töökaotus , koondamine , üksindus . Kõik 4 kuu sees . Kukkusin kokku , haiglasse Paldiski mnt . Tasapisi toibunud , kuid korda ennast ei saa . Põhi mure , pidev magamatus ja sellega kaasnev väsimus . Magama jään hästi ,.Kell 23.00 silmad kinni ja magan . Kuid 2-3 öösel üleval . Ja edasi pooluni ,mis veel väsitavat kui üleval olla . Peas tiirlevad mõtted miks , miks miks ?Hommikud on jubedad . Tõusta ja tööle minna on tükk tegemist ja enese ületamist .
Kas on veel mõni hea nipp ,et saaks normaalselt magada .
Unerohud proovitud , tulemust suurt pole .
Xzanax aitas , kuid seda rohkem ei kirjutata .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unehäirete vastu soovitusihulgi, vt varasemad, vt rmt Ennet, "Psühhiaater," 2021.
Praktika näitab, et kui pakud inimesele üle 4, 5 harjutuse, siis tavaliselt varsti ei tee ta mitte ühtegi. Sellest tulenevalt tuligi päevkorda see minu Palve.
Selle toime on täiesti arstiteaduslik, toimib parasümpaatilise (rahustava) toime kaudu, selle kaudu vabastab liigsest pingest, paraneb uni.

Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult
päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Esialgu tehke seda harjutust istudes: Ringutus-sirutus, siis painutus ette ja küünarvarred põlvedele - tukkuva voorimehe asend - lõdvestada kael, õlad, selg. Ja siis tagasi lähteasedisse.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet