Poiss 19.a skisofreenia 05.02.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Poisil diagnoositud skisofreenia ja bi bolaarne. Haigus algas 3a tagasi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimite tarvitamisel peab tervis ja enesetunne paranema.
Ravimeid rohkelt - neid korraga ja koos mitte võtta, siis me ju ei saa öelda kuidas ravim eraldi mõju avaldab.
Ravimite võtmisel olgu vaheaeg vähemalt üks tund, siis saab toimet jälgida. See päevikusse kirja panna ning siis saate koos raviarstiga:
a) kas ravimi annust muuta või
b) ravimit vahetada või mõni ravi ära jätta /juurde panna.
Jalutuskäigud, õige elurežiim.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Tunda rõõmu olemasolevast - näed, kuuled, jalad liiguvad, saad suhelda, TV-vaadata jne.
Kuula-jälgi oma kehakeelt - see annab palju olulist, annab teada, et mida ja kuidas tuleks teistmoodi teha.
Vt varasemaid - leia endale midagi "suupärast" ja siis tee seda/neid harjutust/harjutusi.
Talverõõmu!
Jri O.-M. Ennet