Keha düsmorfiline häire 14.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kelle poole soovitate pöörduda ärevushäirega nagu keha düsmorfiline häire? Kas leidub arsti-terapeute, kes on antud haiguse diagnoosimise, raviga igapäevaselt tegelev?
Olen varsti poole enda elust vaevelnud sundmõtete käes tingitud minu välimusest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö psühhiaatriga, psühhiaatriga peab tekkima asjalik-usalduslik tervise parandamise suhe. See kohe esimesel kohtumisel selge - oks nagu juba aastaid tuttavad, ta kuulab ja võtab minu kaebusi tõsiselt. Minule ju need kaebused tõsised.
Välimust saab kujundada, häält ja diktsiooni parandada, kehahoidu mõjutada. Enesekindel kehahoid annab ka enesekindla psüühilise hoiaku.
Kulturistid peavad välimusel oluliseks reljeefseid lihaseid, Yoga-harjutajad higerahu, painduvust, paljud spordialadega tegelejad - füüsiliste võimete paranemist jne.
Igaühel omad väärtushinnangud-eelistused.
Sundmõtete korral on vajalikud-hästi toimivad ideomotoorsed harjutused - mugav asend, lõõgastus, silma kinni, kujutlus sellisest kehast, mis sulle just sooviks on, mis praegusest häirivast sundmõttes kõrgem-eelistatum on. Näitleja kujutab ette oma järgmise näidendi tegelast, sportlane oma soorituse tehnikat jne.
Psühhiaatriga koostöö!
Harjutused.
Jüri O.-M. Ennet