Käitumishäired või mitte 14.09.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 23 aastane noormees ja orientatsiooni poolest homoseksuaal. Minu probleem seisneb selles, et nt linnas käies võin ma pikalt jääda vaatama mehi kes minu jaoks kenad on, või nt ujulas riietus-/pesuruumis tunnen ma end ebamugavalt kuna mul võib tekkida erektsioon teisi mehi vaadates. Kuigi ma üritan seda vältida võib tekkida piinlik olukord ja vahest ka mõnitamise alla sattuda või ärrituvate pilkude alla. Tahaksin teada kas tegemist võiks olla psüühilise käitumishäirega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui häirib, siis häire. Kui häire, siis saab ja tuleb enda keha ja psüühikat pingete maandamiseks kasutada:
Kehalised harjutused, Stress pingete maandamise harjutused.
vt eelnevatest - rahustavad harjutused, minu Palve esimene samm. Harjutamisega saab pingete teket ja tekkekohta enda kontrolli alla harjutada.
Positiivsete tulemuste päevik.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet