Unehäired 07.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul esinevad kohati unehäired (unes rääkimine, kõndimine jne) Selliseid olukordi ei tekki kui olen väga väsinud või siis kui on natuke viina võetud. Üks häirete põhjus võib olla 15 a. graafikujärgne ööpäevane töökoht. Olen internetis lugenud, et üks lahendus on unehügieeni jälgimine ja häire või paanika esineb esimeses unefaasis. Kas piisab unehügieeni jälgimisest võib peab hakkama mingeid tablette sööma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. varasemaid unehäire korral antud soovitusi (leiad otsinguga). Tehke minu harjutust ja korrastage töö- ja puhkerežiim. Apteegist võiks võtta mõnd rahustavat teed.
Psühhoregulatsiooni harjutused õpetavad end õigesti juhtima. Kuulake oma südame häält ja nii toimigegi.
Kordamast ei väsi - kehaline tegevust õpetab nii keha kui ka vaimu juhtima, rahustama. Usurahvas ju ütleb, et keha on Vaimu tempel e. Terves kehas ka terve vaim - vana-tuntud tõde. Järelikult - keha on see (noodi)võti, mis vaimuelule õige rütmi, takti, meloodia annab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet