Ärevus kinos ja üleüldiselt 15.02.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

8 kuud tagasi diagnoositi mul depressioon ja koos sellega tekkisid mul igapäevaselt ärevusega probleemid. Ei talunud üldse tugevamat sorti helisid, näiteks poes kui laps karjus, või kui õues müristas, kuid kõige imelikum, ei suutnud ma kinos filmi üldse vaadata. Nii kui mõni valjem koht tuli, oli selline tunne, et pean kinosaalist kohe lahkuma ja seda ma ka tegin. Lisaks alguses, kui ma veel ravi polnud saanud, tekkis mul kahel korral nii suur ärevus, et ükskord pidin psühhiaatriakliiniku valvetuppa minema ja teinekord tekkis õhtul suur ärevus ja värisemine ning pidin EMOsse minema. Millega võis tegu olla, kas ärevushäirega või millegi muuga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt varasemast Ärevushäirete valdkonna soovitusi.
Ravimid on
1/10 osatähtsusega, 9/10 on harjutused (leiad varasemate soovituste hulgast).
Tabletist üksinda ei aita, ajateljel tableti osakaal hakkab kuude möödudes vähenema ja harjutuste tähtsus suureneb.

Positiivse Pihtimise Päevik - mis täna hästi tervise-elu aspektist tehtud, mis heateod homme-ülehomme tervise tugevdamise aspektist päevakorras.
Päevarežiim, kehaline aktiivsus-treening.
Terves kehas terve Psüühika.
Head harjutamist soovides
Jüri O.-M. Ennet