Süst tapab mu ära 02.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on skisofreenia. Mulle tehakse süsti tagumikku 2 korda kuus. Varem tehti ravi ainult tablettidega. Mul tagumik valutab kogu aeg ja ma põen raskelt seda, valud on läinud nii suureks et ma suren varsti ära kui edasi tehakse süsti. Tablettidega ravi jäi poolikuks sest ma ei võtnud korralikult neid aga see oli 2 aastat tagasi ja praegu ma saaks täiesti hakkama nende võtmisega. Psühhiaater tahab mind psühhiaatriahaiglasse panna kui ma ei ole nõus süstiga aga ma olen seal varem olnud ja ma suren ära seal kuna seal pole mitte mingit füüsilist aktiivsust, päevad läbi lösutad diivanil ja vaatad telekat aga mina olen tööl aktiivne ja vabal ajal liigun ka palju ringi, ma lähen hulluks seal psühhiaatriahaiglas. Seega mul on valida, kas suren süstide kätte või suren psühhiatria haiglase mitte aktiivsuse kätte. Kas teie Jüri Ennet saaksite mind kuidagi moodi aidata, nt rääkida minu ravi arsti Katrin Noorkõivuga et ta paneks mind tagasi tablettide peale ilma et ma peaks psühhiatriahaiglasse minema. Ma olen ... . Ja mitte kedagi ei huvita et mind tapab ära see süst. Mõnikord ma juba ootan surma, et kas siis saab rahu või? Täiesti läbipääsmatu olukord ja väljapääsu pole kuskilt näha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kokkulepe psühhiaatriga ja lubadus, et võtan tablette reeglipäraselt. Kui tabletid korralikult võetud, siis see ju ka tervisest näha.
Kui režiimi ei pea, siis süstid ja haigla ju kuhugi ei kao.
Koostöö Psühhiaatriga!
Jüri O.-M. Ennet