6-aastane mõtleb tapmisest 06.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma 6-aastase tütre pärast, kes viimasel ajal on mitmel korral maininud, et tal on tunne, nagu tahaks kedagi ära tappa. Samuti on ta paaril korral näinud unes, et tapab kedagi. Ta on hästi elava kujutlusvõimega ja emotsionaalne laps, aga näha on, et need unenäod ja mõtted ei meeldi ka talle endale, ta räägib nendest väga murelikult. Siit minu küsimus: millise piirini võib minna väikelapse tavaline fantaasia ja kust maalt on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui see tütart häirib, siis tuleb midagi ette võtta!
Lastepsühhiaatri jutule.
Päevaste multikate ja õhtuste filmide repertuaari, mis tema vaatevälja jäävad, hoolega valida, ahimsa e vägivallatuse tonaalsusega olgu need. Ka muinasjutud olgu ilma sõdalaskangelasteta.
Kehaline kontakt, kallistused lapsega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet