Stress 22.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas endaga toime tulla? Milliseid võtteid kasutada, et endaga toime tulla ja endast aru saada? Kuidas mitte häiruda, mitte ärevaks muutuda ja saada lahti ennasthävitavatest harjumustest/mõtetest ( edasi lükkamine, julguse puudumine, kartus läbikukkumise ees jne.)
Mul on igapäeva elus kõik hästi nii suhete kui ka majandusliku poole pealt. Mul ei ole liialt pinget ja on aega iseendale, aga ma ei suuda selle ajaga lõõgastuda. Ma olin lapsepõlves väga arglik laps, kes ei soovinud kodust välja minna ja elas niiöelda ''vati'' sees. Nüüd pean ma ennast ikkagi sotsiaalseks inimeseks, aga mul on pidevalt ärevus iga asja ees. Mul on väga kehv tähelepanuvõime, olen ebapüsiv ja ma ei suuda süveneda pikka juttu. Ma võin segada inimestele vahele ja unustada ennast rääkima näiteks iseendast. Ma jään tihti unistama ja ei suuda üksluiset tööd teha. Ma ei salli silmaotsaski, kui keegi annab mulle korralduse. Ma vihastan kiiresti ( ei millestki sisuliselt ). Ma ei jää õhtul magama ning ärkan öö jooksul pidevalt ülesse - sest mind häirib iga liigutus või hääl (magan kõrvatroppidega paremini). Lisaks näen ma aegajalt ebameeldivaid unenägusi mõnest foobiast või teinekord on terve öö mingi ülesanne või missioon mida ma pean lahendama (enamasti jaburad ja võimatu lahendada). Ma olen eiranud kõiki neid tundeid viimastel aastatel ning pidanud neid mööduvateks probleemideks, aga täna on tunne, et need on pigem süvenenud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Elus kaks vankrit vedada: töö-vanker ja pere-vanker. Iga mõte-tegu selle edendamiseks on kiiduväärt.
2) Suured eesmärgid eeldavad suuremat tahet ja töövõimet. Nüüd tegutse nagu sportlane - probleemide lahendamine on treeninguks, enda tugevdamiseks. Treeningul ju ületame raskusi rõõmuga, naerusui, mängides. Seega: mängulisus ja treeningulisus.
3) Väärikas tegu väärib ka väärikat und. Töö ja puhkus on nagu külakiige - seda ju ainult ühes suunas (töö suunas) ei lükka. Kiige kiikugu ikka kahes suunas.
4) vt, loe, rakenda ideid raamatust "Ecce Homo", Friedrich Nietzsche, loe suurmeeste elulugusid. Suutsid nemad, suudad ka sina.
5) Kui sul suured elusihid selged, siis ju tead, et mida vaja ja mida mitte treenida, harjutada, kujundada.
6) Kõige suurem õnn ja rõõm on selles, kui saad olla selline, nagu sa oma olemuselt oled! Seda kasuta ja arenda.
Sirvi varasemaid ja leiad lahendusi.
Päevik, siis ekslemist vähem.
Eesmärgid ja teod!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psüühika

Tervis. Olen lihtne noormees. Pikka juttu pole. Lihtsalt üks asi mis mind õudsalt häirib. Tavaliselt enne kui ma magama jään kuulen ma peas hääli. Teiste inimeste vestlustes ja mõningal juhul on need ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress võib ka oluline olla. Selge pildi saab asjast psühhiaatriga vesteldes.

Psühhiaatri jutule, vajadusel saad veidi arstirohtu, aga ka pingetest-stressist vabanemise nippe, juhiseid.
Loe edasi

stress

Tere
Kas stress võib põhjustada kõhugaase, masendustunnet, unetust jne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, võib küll.
Rohkem liikuda ja kõhutuul lahkubki organismist, masendus taandub ja uni paraneb.
Liikumine, see ongi tervise vundament.
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

stress.

tere mul on kusimus stressi kohta mul on endal kohutav stress ma tahan surra ma ei taha enam midagi mu elu on taiesti mottetu ma nuttan ja nuttan aga paremaks ei lahe mida teha ma kardan et ma ei pea enam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled Tark ning lollust Sa ei tee! Mine kohe koos mõne lähedasega psühhiaatri jutule. Saad ruttu ja tõhusalt kergendust.
Psühhiaatri jutule, kohe!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: