Kognitiivsete oskuste halvenemine 02.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Märkasin suured muutused 19 vanuses. Praegu olen 20-aastane ,mitte midagi ei muutu paremaks.

1. Informatsiooni vastuvõtmine halvenemine ja seda töötlemine
2. Loogilise mõtlemine halvenemine
3. Andmete analüüs halvenemine
4. Planeerimise oskust halvenemine
5. Prognoosimise halvenemine (eelnevalt läbi mõelda)
6. Kriitilise mõtlemist halvenemine
7. Mälu halvenemine
8. Hajameelne tähelepanu

Millele spetsialistile minna ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Enda eesmärgid kirjalikult Päevikusse panna ja siis need kaebused probleemid samm-sammult käsile võtta.
2) Informatsiooni on väga-väga palju ja väga palju on ka info-müra. Valik - mis mind tugevdab ja mis mind praktiliselt eesmärgi suunal aitab - seda infot siis analüüsida ja sealt praktiline enda jaoks välja tuua.
2) Loogiline mõtlemine ja
3) andmete analüüs tuleb harjutamisega, kui analüüs käib eesmärki silmas pidades. Eesmärgile viivad praktilised mõtted on head, aga loogilise mõtlemisega jõuad välja Printsiibini. Printsiibi näide: kaelalihaste lõõgastumine rahustab, vabastab pingeist. Või siis: käega kaela silitamine, kammimine, õlavöötme harjutused, pea ringitamised, noogutamine jne jne. Seega - printsiipi teades tuletad Loogiliselt kümneid uusi harjutusi.
4) Planeerimine,
5) Prognoosimine. Päeva- ja nädalaplaan kirja ja selle täitmise jälgimine, järeldused enda tegevuse parandamiseks.
6) kriitiline mõtlemine. Mis eesmärgiline - see pluss, mis eesmärgile ei vii - ka pluss, sest tead, et siin vaja muutusi.
7) Mälu. Huvi ja eesmärgiline tegevus tugevdavad mälu. Kehaline aktiivsus parandab aju verevarustust. Minu Palve esimene samm - vabastab pingeist ja parandab aju verevarustust, seega ka mälu.
Spetsialist annab soovitusi, ennast tugevdada saab aga igaüks ikkagi ise.
Vajadusel psühhiaatri jutle, et mõningaid kõhklusi leevendada või neist vabaneda.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet