Unehalvatus 13.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kogenud 3-4 aastat unehalvatust. Vahepeal on unehalvatus peal kogu öö. Ärkan iga natukese aja tagant ning ei saa ennast liigutada, ega häält teha. Vahel tunnen, et keegi on mu peal. Surub mind vastu voodit ning vahel lihtsalt keegi surub mind kuskilt kehapealt ning ärkan. Kuidas unehalvatusest vabaneda? Segab juba tõsiselt välja puhkamist.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) kõik pingetest-stressis-ärevusest-paanikast vabanemise võtted tulevad kasuks ja aitravad. Leida endale sobivad.
b) Kõik puhkust ja und soodustavad nipid on kasuks.
c) une-eelne sisendus: Uinun ja magan Rahulikult. Keha ja vaim puhkavad, kerge ja hea on olla, nagu hõljuks õnnepilve peal...
d) Päevik, et elusihid ja elamine paremale rajale kulgeks.
Jüri O.-M. Ennet