Mure 22.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Alustan sellest, et 2 päeva tagasi kui peaaegu juba magasin. Kuulin järsku suurt plahvatust mida tegelikult ei toiminudki, mul üsna tihti esineb ka nn "unehalvatus". Magama minna on väga raske, pidev hirm on millegi või kellegi ees. Mul on paar aastat tagasi diagnoositud ka ärevushäired arsti juures. Väljas olles väldin ma suuremaid kohti. Sageli kaasnevad ka külmvärinad, õhupuudus, süda kiire pekslemine. Praeguseks on asi nii kaugele juba jõudnud, et ma ei suuda kontrollida oma emotsioone, tujude kõikumised minutiliste vahedega. Kahjuks on sellega kaasnenud ka surmaga seotud mõtted mida mul varasemalt polnud. Ma muidu ei paluks abi aga tunnen ise juba, et asi on väga kaugele läinud.

Kas ma peaksin pöörduma psühhiaatri juurde?
Kuidas surmaga seotud mõtetest lahti saada?
Kas paranormaalsed nähtused/kuulmised on normaalsed sellisel juhul?

Ma tänan igati teid info eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Psühhiaatri jutule kindlasti:
a) täpsustab nende para-psühholoogiliste nähtuste olemust ja annab suuniseid,
b) suuniseid ka teiste kaebuste osas.
2) Unerežiim korda - see tervistumise nurgakivi (vt varasemaid, apteegi vabamüügist Melatoniin jt soovitused).
3) Ärevushäire. Eelkõige oskus pingeid maandada, relax!- võtted. vt varasemaid ärevushäire valdkonna soovitusi. vt minu Palve jt
4) Terves kehas terve vaim - kehaline aktiivsus, siis need südame kaebused jt kehalised kaebused ka taanduvad Koostöö psühhiaatriga!.
Jüri O.-M. Ennet