Mis kohale mees naisele? 07.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,oleme 7kuud tagasi mõlemad lahku läinud.suhelnud koos olnud oleme u 5kuud.kõik on vägagi ilus ja tore.kuid mu uuel laadal on 2venda keda ma tunnen et uus kaaslane seab minust ettepoole.ta jõuab õhtu hilja töölt 21 aeg ning peale seda igapäevaselt käib vendade juures lobisemas tunni jagu.nii jääb mulle kodule lastele tähelepanu vajaka.toimetused jooksevad hilisõhtusse jne.ta ütleb et nad on teda nii palju elus aidanud ja nii see jääb et see ei muutu.ta on ka väga kange,tean et ta järgi ei anna.nüüd vennal tuleb sünnipäev ja läheb pidu valmistama sinna kulub pea kogu nv.minul eelmisest kooselust lapsed üks pisike 2a ja ei saa osa ise võtta sünnipäevast kuna see nv on lapsed minuga.pakkusin et vb tuleme varem koju,kuid vastus oli kindel ei.kuidas oleks õigem,kas arvestada minuga ja minu lastega ja tulla varem ära et ka meiega olla,või on tal õigus mind lastega kõrvale jätta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kooselu eeldab ühisosa mõtetes, ühisosa tegudes, Meie tunnet ja Meie tegu.
Kui Nende osa muutub liigselt suureks ja Meie osa kokku kuivab, siis kuivab kokku ka kooselu.
Ava suu ning räägi! Enda ootused sõnaselgelt välja öelda! Jalgpallis koosmängu reeglid, seda enam seda vaja pereelus. Siin on mängumaa ja seal on out!
Tabletiga siin midagi paika ei pane. Teineteise mõistmine ja Meie ...see on see universaalne retsept.
Miks eelmine kooselu lahku läks? Siit ka õpetuseiva enda ja pereelu tarbeks välja nokkida!
Kooselu õigus asub südames - mis seal esiplaanil?!
Jüri O.-M. Ennet