antidepressandiga lõpetamine 04.12.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Aasta ja 3 kuud tagasi olin haiglaravil raske depressiooni ja suitsiidi mõtete pärast. Peale kolme nädalat haiglas määrati ravimite plaan ja öeldi, et edaspidi kirjutab retseptid perearst. Perearst oli nõus, et kui õele helistan, siis pikendatakse. Aga ütles, et raviplaani muuta tema ei oskaks. Eks ma olen siis enesetunde järgi ise mõnda asja rohkem ja mõnda asja vähem võtnud. Nüüd öeldi mulle perearstikeskusest, et nemad mulle rohkem ei kirjuta, sest ma ei järgi õiget raviplaani. Kui nüüd rohud otsa saanud ja mõni lõppemas, ei teagi, mis tegema peaks? Ükski arst, sealhulgas perearst, ju vastu ei võta. Kas ma võin lihtsalt loota, et kui rohud lõpevad, saan kuidagi hakkama? Praegu suitsiidi mõtteid ei ole. Kas võiks olla alust karta, et võivad tagasi tulla, kui rohtu ei võta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ülimalt õige lähenemine - ise leiate endale sobiliku ravimiannuse. Selleks ju arstimit võetaksegi, et saada parem enesetunne, tervise paranemine ja tugevnemine.
Kuulake organismi "häält" - see ju kõige targem tohter.
Ainult antibiootikumide ravi vajab kindla skeemi kindlat jälgimist - siis võidame kahjulikud bakterid.
Kui harjutused päevakorda võtate, siis probleeme ei ole.
vt varasemaid, leia sobilik ja võta tegevusplaani, Tegutse.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet