Puhken nutma liiga kergesti 24.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt minu mure niisugune, et puhken liiga kergesti nutma. Peamiselt vaid siis kui näiteks elukaaslasega tülli läheme, ütleb mulle midagi halvasti või kui temaga mingitmoodi seotud olukorras. Tema seda ei tee peaaegu mitte kunagi. Tunnen alati sel hetkel meeletut hingelist valu. Mõistan seda kuidas see kõik väga häirib mind, ei tunne ka ennast seetõttu mehise mehena.
Muusosas elus mul väga sellega nutmisega midagi ei ole, pigem harvem

Vajan kiiret ja tõhusat abi sellega, see on väljakannatamatu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Psühhiaatri vastuvõtule ja sealt saate rahustava toimega AD-d (antideptressanti). See oluliseks abimeheks, võtta ca kuu.
2) Unerežiim ja puhkus - puhkus taastab jõu ja see parandab ka enesekindlust.
3) Psühhoregulatsiooni harjutused - leida enda repertuaari 2-3 harjutust ja seda siis regulaarselt praktiseerida - rõõmuga.
4) Kehaline aktiivsus - võimalusel koos abikaasaga (jalutuskäigud, jooks, jalgratas jms.
1) kuni 4) vt varasemaid soovitusi ja leia endale sobiv.
5) Võtta paljusid asju elus Mänguliselt (Näitemänguliselt) - tekst on selline, Temake peabki praegu valjemalt-kurjemat häält tegema. Ega näitlejad sellepärast peale etendust tülis ei ole - Mäng on selline. Ehk teisisõnu - Temake ju hoolib ja see ongi põhiline. Ta ju ikkagi soovib head, mõnikord seda "kergelt leelotades tehes".
Seega - võimalusi olukorra muutmiseks hulgi.
Head tegutsemist, rõõmuga!
Jüri O.-M. Ennet