Pidev iiveldus ja muud probleemid. Kas stressist? 06.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Juba peaaegu 6 kuud ajab mul iga päev iiveldama, seda enamjaolt peale söömist. Vahest on nii hull, et raske on midagi muud teha. Söögiisu ei ole samuti selle aja jooksul väga olnud, eriti viimased kuu aega. Just soe ja korralik söök on see mis eriti vastu hakkab, tihti pean toitu lihtsalt alla pressima, sest süüa on vaja. Lisaks sellele on pidevad valud eri kehaosades. Kaasneb ka väsimus ning väga kiire ärrituvus. Puhken iga pisema asja peale nutma. Raske on millegist rõõmu tunda ning motivatsiooni ei ole üldse. Viimane aasta on olnud väga stressirikas ja mõtlesin et ehk on see kõik sellega seotud? Kuna viimasel ajal on kõik läinud hullemaks ning tulnud juurde ka mõningased migreenihood ja väga tihti on mul pisike (kuskil 37.3) palavik, mis segavad igapäevaelu, seega mõtlesin Teilt nõu küsida, mida ma tegema peaks ja mis see olla võiks.

Ette tänades,
mures noor

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Piisav puhkus´, õhtul Melatoniin (apteegi vabamüügis olemas, soodustab uinumist ja und).
2) Mõned naturaalsed mahlad, puuviljad jne - mis maitseb - toitumise repertuaari võtta. Organism ise teatab, et mis sobib. Kuula organismi nö häält.
3) Iiveldus - kas naistearsti külastus vajalik? Apteegist rahustav tee.
4) Perearst, annab iivelduse vastu, vajadusel ka antidepressant ca kuu.
5) Stressist-pingetest vabanemine - minu Palve - päeval paar korda, kindlasti õhtul enne und.
6) vt eelnevaid ja leia endale sobilikud harjutused.
Naerata!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet