Ärritun helide peale 11.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mind on alati närvi ajanud ärritanud erinevad helid näiteks kui keegi neelab, midagi sööb kõrval. Isegi kui keegi närib lithsalt nätsu,.See on väga palju probleeme tekitanud elukaaslasega, ei taha minna närvi selle peale aga lihtsalt ei saa selle vastu. Kas oskaksite soovitada midagi, tahaks väga sellest lahti saada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Terves kehas tervem vaim (psüühika). Seega:
1) kehalised harjutused, mõõdukas trenn.
2) Psüühikat annab ja tuleb treenida - psühho-regulatsiooni harjutused. Leida endale sobiv(ad) ja neid siis praktiseerida. (vt varasemaid).
3) Probleemi võtta mänguliselt - näitemänguiselt. Kui nö näitemäng on selline, et Tegelane Tom on nätsutaja, siis Partner-näitleja saab aru, et Näitemäng on selline.

Ilmas on väga palju asju, mis meile ei meeldi, aga kõike muuta ju ei saa. Mida saab - seda Muudame!
Mõnusat harjutamist ja näitlemist,
Jüri O.-M. Ennet