Terviseärevus 09.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Lgp. Dr. Ennet!

Olen juba pikemat aega, üle aasta püüdnud võitu saada derpressioonist, ärevushäirest. Põhiline probleem ongi ärevushäire, terviseärevus, mis väljendub kehaliste sümptomite tundmises. Kõige suuremad probleemid on maoga. Sellega seoses kahel korral mõõka neelanud ja väliselt magu korras, kuid kaebuste alusel pandud diagnoosiks reflukshaigus. Kõik see algas samal ajal ärevushäirega, mul ei olnud söögiisu, kaal langes, kuniks tekkis tükitunne kurgus ülakõhuvalud, rinnakuvalud jne kuniks ma jõudsingi gastroenteroloogile. Nüüd aasta hiljem, olen mitmete gastroenteroloogidega suhelnud, täiendavaid uuringuid ei tehta polevat vajalik. Arst ütles, et kõik mu sümptomid maoga viitavad ärevushäirele. Ka käin ma iga kuu psühhiaatri juures, selle ajaga oleme katsetanud palju antidepressante, olen püüdnud end kokku võtta, liikuda, võimelda, metsas mere ääres käia aga nii kui tagasi koju jõuan hakkab kõik otsast peale, tunnen kehalisi sümptomeid , siis vahest lohutan end söögiga ja pärast on veelgi halvem. Kardan siis haigusi ja surma. Viimane antidepressant, mida üritasin võtta oli flux, enne seda seroxat ,kuna need tekitasid igausuguseid kõrvaltoimeid, ma loobusin, siis arst soovitas uut ad Brintellix olen seda tarvitanud nüüd pea kuu aega, tõsi pole ühtegi kõrvaltoimet aga pole ka mõju. Endiselt ma kardan , maos tunnen pidevalt valusid, tervad torked rinnakus, keel valge katuga ja enesetunne üldse kehv. Minu küsimus Teile , kui ma olen juba aasta aega üritanud kuidagi antidepressantide najal endasse eluvaimu saada ja sellest siiani pole kasu olnud, kas on üldse antidepressanti, mis annaks algust paremuse suunas või ongi nüüd asi nii kaugel, et pean psühhiaatri haigla ravile minema. Mis on Teie arvamus?

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitaksin võtta Pantoprazoli hommikul - kui refleksiga tegemist, siis need vaevused suuresti kaovad.
Aga - närvisüsteem/psüühika ja mao-sooletrakti tegevus on omavahel tihedasti seotud. Seega - psüühiline rahu, stressi-depressiooni vähendmne on ka mao-sooletrakti tegevust mõjutav.
Psüühiliste pingete maandamise võtted on ka ennetavalt e profülaktiliselt olulised. Seega - kehaline aktiivsus, sport, psüühikat mõjutavad harjutused.
Tervislikust toidust ja dieetidest ei räägi, see ju ikka oluline.
Suitsule ei, alkoholile ei.
Mis AD-sse ja depressiooni ravisse puutub, siis - tabletid on vaid 1/10 kogu ravist. Kasutada tuleb ka seda 9/10. (vt varasemaid).
Igast murest saab üle!
Koostöö 9/10-ga,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Teismelise terviseärevus

Mis oleks parimad võtted/lahendused, mis aitaks teismelisel terviseärevusega toime tulla?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühholoogi poolt pakutav - proovida, tunnetada toimet, mõelda, et kidas harjutus-soovitus paremini toimida võiks.
Psühhiaatri jutule ja tema näeb enda poolseid (psühhiaatri poolseid) ravi-paradamise ...

Loe edasi

Hüpohondria

Tere!

Olen aastaid kimpus ärevuse ja paanikaga. Eriti just tervist puudutavatel teemadel. Ei oska leida algset põhjust, miks see alguse on saanud. Lapsepõlves olen kogenud terrorit purjus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eluteele on jäänud palju stressi, tõkkeid, okkaid, tervisprobleeme. Minevikku muuta ei saa aga olevikku küll.
Senised raskused olete üle elanud - nüüd tuleb uue hoiakuga, optimismiga edasi minna. ...

Loe edasi

Terviseärevus?

Olen endaga täitsa hädas. Hetkel on lapsel põsel kuu aega olnud kahtlane punn, mis aerenes justkui mitte millegist (kui siis oli seal õrnalt märgatav kupal, mis nädalaga muutus punetavaks tasapinnaliseks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nahaarstidega saate nahad korda.
Naistearstiga saate sihte seada oleviku ja tuleviku suunal.
Perearstiga saate tema valdkonna soovitusi.
Kõik nad annavad omapoolseid soovitusi ja neist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: