Psühhiaater 24.01.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oleks soov minna psühhiaatri jutule, kuid ma sooviks teada, kas psühhiaatri juures käimine on tasuta või tasuline. Mulle on räägitud, et tavapsühhiaater on tasuta ja erapsühhiaater on tasuline. Millistes kohtades tuleb maksta ja mille eest mitte ja kas on ainult visiiditasu 5eurot (sooviks infot Tartus olevate psühhiaatrite kohta)? Tartus on Raja tänavas ka psühhiaatrid, kas soovitate sinna minna, on seal tasuta või tasuline?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Helista Tartu ülikooli psühhiaatriakliinikumi registratuuri ja saad täpselt vastused, et kuidas jutule saab. Kuidas rutem saab.
2) Räägi oma murest kodustele-lähedastele ja üheskoos saate probleemile kõige parema lahenduse.
3) Võid alustada perearsti juurest ja temalt saad esimesed soovitused.
4) Psühhiaatri jutule saamine võib aega võtta - järjekorrad - seega
oma tervise tugevdamisega saad ka ise ja kohe tegelema hakata:
õigel ajal magama ja piisav uneaeg, jalutuskäigud jne. vt siit varasemaid.

Aga alusta kodust - koostöö kodustega.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet