Minestamine peale süste 23.10.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Otseselt ei karda süste, kuid olen üle 10 korra ära minestanud kui tehakse süsti või näen verd ja süsti tegemist telekast. Viimane kord käisin vereproovi näpust andmas ning valus polnud üldse, kuid ära minestasin ikka ja arst ütles, et järgmine kord vereproovi andmisel pannakse narkoos mu minestamiste tõttu. Mida peaksin tegema, et sellest üle kuidagi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Narkoosi vaja ei ole, aga istumise asemel palu, et oleks pool-lamav või täielikult lamav asend.
Sul vererõhk ilmselt madalapoolńe (noortel ikka on, ka minul oli ja on nüüdki), siis on oluline veresoonte toonust treeniv harjutus: püsti - istu - lama - jalad üles- puusad üles (turiseisu) tagurpidi lähteasendisse tagasi: turiseisust lamamisse ja jalad veel nurkselt üleval, lamamisasend, istuda ja püsti.
Mina teen oma Palveharjutuse esimest sammu - seal ju pea üleval, pea all ja siis jälle rullides lähteasendisse.
Vabastab pingetest (tore) ja reguleerib ka seda, et minestamist ei tekiks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet