Ärevus ja ekstrasüstolid 22.04.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr Ennet,
pöördusin mõned päevad tagasi EMOsse seoses kolm päeva kestnud ekstrasüstolitega, mis käisid iga natukese aja tagant. Diagnoositi südamerütmitus ja öeldi, et ei ole põhjust muretsemiseks, ravimeid kohapeal ei manustatud. Kirjutati Metoprololi 25 mg üks kord päevas ja Valocordin-Diazepam tilkasid (3-5 tk) vajadusel. Ekstrasüstoleid tekkis rohkem kui hakkasin EMOsse minema, haiglas arstiga vesteldes, nüüd Teile kirjutades. Võtsin eile päeval kirjutatud Metoprololi ära, öösel ärkasin üle keha märg, voodis veeloik. Mõõtsin vererõhku, mis oli 87/71, pulss 80. Eelnevalt oli vererõhk 120/80 või sellest madalam, aga mitte nii madal kui öösel. Jõin vett, hoidsin jalgu üleval, läks paremaks. Siiani on halb olla, vererõhk on nüüd jälle 110/80, 120/80. Diazepami tilkasid võtsin 3 tk sellest eelneval õhtul, et haiglas käigust rahuneda. Aitas kuid järgmisel päeval oli pea paks ja uimane, tundsin üksikuid ekstrasüstoleid. Söögiisu väheneb pärast Diazepami. Haiglas käies oli vererõhk 150/80 ja pulss 100-120. Ka perearst julgustas Metoprololi võtma, et ei ole põhjust muretseda vererõhu ja pulsi languse pärast kuigi näitasin ette kodus mõõdetud vererõhud, mis olid siiski madalamapoolsed. Öine kogemus on väga ebameeldiv ja hirmutav. Metoprololi võtta rohkem ei julge. Perearst kirjutas ka Xanaxit 0,25 mg vajadusel, seda võtnud ei ole. Antud olukord on muutnud mind väga murelikuks. Kogu keha on pinges ja tunnen hirmu nende ekstrasüstolite ees. Tundub, et hoian vahepeal lausa hirmust hinge kinni. Palun soovitage, mida peaksin tegema. Kas peaksin võtma Diazepami tilkasid või Xanaxit või, mis võiks mind aidata antud olukorras? Tegelikult ei tahaks nendest kumbagi võtta, sest isegi see väike kogus tilkasid teeb pea uimaseks kaheks päevaks, samas ei ole siis keha nii pinges. Eelnevalt olen proovinud naistepuna teena ja kapslitena kuid tekkis lööve. Kas võiks abi olla Palderjani tabletist? Need südame jõnksud muudavad mind väga ärevaks ja tundub, et nii kui neile tähelepanu pööran, tekib neid juurde. Olen seoses radikuliidiga hetkel haiguslehel ja ei ole liikuvat eluviisi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1 Rohukesi kolm-neli nädalat võtta;
2) kehaline koormus mõõdukas-rahulik, regulaarne, rõõmuga;
3) treeningpäevik, et koormust jälgida ja korrigeerida;
4) Neid rütme ja vererõhku mõõta võimalikult vähe (kõikumine sõltub hingamise rütmist (respiratoorne arütmia) ja loomulikult ka emotsioonidest.
5) Lõõgastus-harjutused - neid palju, lihtne ja hästi toimiv on minu Palve-Meditatsiooni esimene samm.
vt varasemaid ja sealt sobilik enda praksisesse rakendada.
Mona-Linda naeratust!
Igast murest saab üle.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ärevushäire

Tere!
Kas ärevushäirega võivad kaasneda südame ekstrasüstolid?Süda uuritud,orgaanilist kahjustust pole.Võtan cipraleksi, neljas kuu 0,5 tabl. päevas.Lisalööke on jäänud vähemaks, kuid ikkagi häirivad, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Milline noorus? Kehakaal? Eluviis: istuv, liikuv? Sigaretid? Jne. Kui psüühiline pinge tekitab probleeme südamega, siis:
a) mõjutada probleeme, mis tekitavad pingeid (Cipralex ja Xanax mõjutab rohkem ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: