Ventrikulaarsed ekstrasüstolid 18.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus selline. Olen vaevelnud 2 aastat igasuguste murede käes. Nimelt on mul kahe aastane poeg, kes umbes aasta ja kolm kuud magas öösel rohkem kui väga kehvasti ning minul tekkisid südamekloppimise hood, kohati hommikuti oli pulss isegi 160.
See mure kestis umbes 2 kuud kui pulss oli nii kôrge, kuid edasi jäigi pulss 90/100 kanti, mis minule väga ebatavaline. Olen terve elu tegelenud sportimisega(rulluisumaratone ja jooksumaratine läbinud ja palju muud sporti teinud)
Nüüd aga viis viimast päeva on mul kohutavad vahelöögid südames. Neid on esinenud ka varem kuid väga harva- nädalas kaks kord tuntavat, vahest päevas paar üksikut korda, kuid nüüd on asi läinud nii hulluks, et neid on minutis isegi mônikorda väga väga mitmel korral, kas see vôib olla tingitud ärevusest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kardioloogiga koostöö, tema soovitab oma vajalike tarkustega, vajadusel arstirohuga.
Psüühiline rahu - rahustab kogu organismi, ka normaliseerib südame tegevust. harjutusi-võtteid palju (vt varasemad).
Kehaline kerge aktiivsus maandab pingeid ja korrigeerib südame tegevust. Soovitav jätkata mõnusa-rahuliku aktiivsusega.
Piisav uni vajalik.
Lapsega rahulikult tegutseda, võtta teda sellisena nagu ta on. Tunda sellest rõõmu. Teie rõõm rahustab teda, tema naeratus samas ka teid.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Esivanemad said hakkama - muidu meid ju ei oleks - saame ka meie.
Jüri O.-M. Ennet