kas ärevushäire? 26.08.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen 27 aastane mees. Viimased paar kuud olen ennast tundnud väga halvasti. Tihti esinevad südamekloppimise hood, millega kaasneb ka hirmutunne. Samuti kadus ka söögiisu. Käisin ka kardioloogi juures südameuuringutel, koormustest ja ultraheli oli normis. Kardioloog leidis, et pulsisagedus on ikka liiga kiire ja arvas, et tegemist on ikka rütmihäirega (kuna koormuse ajal esinesid ka üksikud ventrikulaarse ekstrasüstolid). Varem ei ole mingeid ravimeid tarvitanud, nüüd kirjutati Nebilet. See võtab küll pulsisageduse alla, kuid ensetunne on ikka kehv. Äkki ravitakse hoopis vale põhjust. Kuna töö on pingeline ja stressirohke, siis kaldun arvama, et probleem on psühhiaatrilist laadi. Vaevused kaovad trenni tehes, kuid vaikselt laua taga istuda on võimatu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Spordimees, olen sama meelt, et kardiaalsed kaebused/sümptomid on sekundaarsed. Asja tuum on Teie poolt nimetatud stressis ja sellest ongi tingitud muud häired.
Peaksite kohtuma psühhiaatriga: millest tööstress, milline töö/puhkuse vahekord, suhted-suhtumised tööl, kodus, võõrsil; trenni iseloom, Sõbranna ja sõbrad. Nende küsimuste valdkondade pihtimine e südamesopid-tühjaks- rääkimine paneb juba piisavalt palju asju Teie enda jaoks "paika".
Kui ei ole surmatõbi, siis saab arstilt ikka abi! (Minu variant rahvatarkusest)
Tulge vastuvõtule v. pöörduge elukohajärgse psühhiaatri poole.
Saate abi!
Parimate tervitustega, Jüri O.-M. Ennet