Värisemine 05.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida see tähendab, kui ma lihtsalt värisema hakkan?
Ja värisen nii pikka aega, nagu kardaks midagi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igal inimesel tekivad pinged (sisepinged) ning igaüks meist neist ka siis vabaneb (püüab vabaneda). Parimaks pingete maandajaks on kehaline aktiivsus. Kui kehalist aktiivsust väheseks jääb ja sa piisavalt spordilembene ei ole, siis organism otsib endale ise lahendusi ning üheks lahendiks on see "värisemine".
Seega: kehaline aktiivsus, õige puhkerežiim, soe dušš ja minu Palve-Meditatsiooni esimene harjutus. Suureks kasuks on ka oma probleemide rääkimine kodustele - jagatud mure on poole väiksem ja rohkemgi veel.
Sellest alusta.
Kõik saab korda!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet